Jak działa odkurzacz wodny?

Odkurzacz wodny, taki jak Vivenso, wykorzystuje czystą wodę do przechwytywania brudu i usuwania nieprzyjemnych zapachów.

Naturalne sposoby oczyszczania powietrza w pomieszczeniu przynoszą ulgę nie tylko alergikom, a Vivenso podpatruje naturę. Odkurzacz wodny może być wskazany również dla osób wrażliwych na różne rodzaje substancji unoszących się w powietrzu. Tym, co wyróżnia Vivenso od innych odkurzaczy, jest jego prosta a zarazem wyrafinowana konstrukcja różniąca się metodą wychwytywania kurzu i zanieczyszczeń z powietrza. W ostatnich latach zaobserwowano wzrost popularności odkurzacza. Odkurzacz wodny Vivenso charakteryzuje się także wysoką efektywnością pracy, ponieważ oszczędnie korzysta z cennych zasobów, jak np. woda czy prąd.

Jaka jest różnica pomiędzy odkurzaczami wodnymi i odkurzaczami cyklonowymi?

Odkurzacze cyklonowe gromadzą suchy kurz w zbiorniku i są bardzo efektywnie, przy czym oszczędzamy na kupnie worków do odkurzaczy. Jednak kurz, roztocza i bakterie mogą podczas opróżniania zbiornika ponownie przedostać się do otoczenia. Można oczywiście opróżnić pojemnik z zabrudzeniami na zewnątrz, w przydomowych kubłach, jednak wystarczy delikatny podmuch wiatru, by kurz i pył wzbiły się w powietrze i trafiły do dróg oddechowych czy oczu. Tutaj widać podstawową różnicę w porównaniu z odkurzaczem wodnym. Kurz raz związany w wodzie nie wydostanie się już poza zbiornik, dzięki czemu sam użytkownik oraz członkowie jego rodziny nie mają już ponownie styczności z zanieczyszczeniami. Natomiast w odkurzaczach tradycyjnych niejednokrotnie zanieczyszczenia, które się w nich znajdują, są w nich pozostawiane na dłuższy czas, przez co powstają doskonałe warunki dla rozwoju różnego rodzaju pleśni czy bakterii, które mogą się swobodnie rozmnażać. Woda z odkurzacza wodnego jest bezpośrednio po sprzątaniu po prostu wylewana np. do toalety, przez co zanieczyszczenia nie mają szans przedostać się do powietrza.

Odkurzacz wodny zapewnia nie tylko czyste podłogi i tapicerki, lecz również czyste powietrze bez alergenów.

Z tego powodu odkurzacz wodny jest numerem jeden dla rodzin z dziećmi, tak samo jak dla osób z problemami alergicznymi albo astmatycznymi.

W odróżnieniu od zwykłego odkurzacza, który gromadzi kurz w worku, odkurzacz wodny wiąże kurz w zbiorniku z wodą, a przefiltrowane powietrze, które wydostaje się na zewnątrz, jest czyste i świeże. System czyszczący w odkurzaczu Vivenso odznacza się bardzo wysoką skutecznością, ponieważ przechwytuje aż 99,9% zanieczyszczeń występujących w przeciętnym domu. Dwustopniowy separator oraz woda usuwają niemal wszystkie zanieczyszczenia. Warto podkreślić, że w porównaniu z innymi odkurzaczami wodnymi Vivenso osiąga taki wynik bez dodatkowego filtra HEPA czy też innych filtrów, które z biegiem czasu zatykają się tracąc swe właściwości.

Większość odkurzaczy wodnych posiada mocny i wytrzymały silnik.

Pracując wydajniej i, w porównaniu ze zwykłymi odkurzaczami, ze stałą siłą ssania, pobierają stosunkowo niewiele prądu. A ponieważ w Vivenso elementy sterujące są rozmieszczone ergonomicznie, to jego obsługa jest intuicyjna. Siła ssania odkurzacza wodnego może być dowolnie dostosowana do każdego stopnia zanieczyszczenia i różnego rodzaju podłoża. Również wymiana akcesoriów jest bezproblemowa, nie wymaga żadnego specjalnego wysiłku. Odkurzacz Vivenso może być wykorzystywany w każdym pomieszczeniu w domu, jest wygodny i poręczny, można nim dotrzeć do trudno dostępnych zakamarków. Brud, sierść zwierząt i okruchy znikają w oka mgnieniu, gdy pracujesz z Vivenso.

Woda wiąże brud, uniemożliwiając jednocześnie, by kurz lub pył przedostawały się do pomieszczenia i ponownie osiadały na przedmiotach.

Woda to najbardziej naturalny środek stosowany do mycia i czyszczenia. Także przyroda wykorzystuje wodę po to, by po gorącym letnim dniu oczyścić powietrze odświeżającą ulewą. Przed uruchomieniem urządzenia zbiornik powinien zostać napełniony wodą. W celu wyciągnięcia zbiornika na wodę wystarczy odblokować uchwyty mocujące.

Oprócz czyszczenia podłóg i tapicerek odkurzacz wodny może być stosowany do filtrowania powietrza w pomieszczeniu. Należy w tym celu zdjąć wąż odkurzacza, a Vivenso postawić w pomieszczeniu, w którym chcemy oczyścić powietrze. Poziom mocy może zostać wybrany dowolnie w zależności od ilości kurzu w powietrzu. W kuchni, gdzie przeważnie chodzi o usunięcie nieprzyjemnych zapachów, w zupełności wystarczy najniższa moc. W pomieszczeniach takich jak warsztaty, gdzie powietrze często pełne jest trocin i kurzu, Vivenso potrzebuje więcej mocy, dlatego zaleca się ustawić urządzenie na wyższy poziom pracy.

Vivenso oczyszczając powietrze idealnie spełnia swą rolę w pomieszczeniach takich jak sypialna i pokój dziecięcy. Drogi oddechowe i płuca małych dzieci cierpiących na alergię są niezwykle wrażliwe na brudne powietrze. Odkurzacz wodny działa prewencyjnie, zapewniając powietrze bez alergenów. A dodatkowo świeże powietrze przyniesie Państwu spokojny sen.

Jedną z największych zalet odkurzacza wodnego jest jego wszechstronność.

Oprócz czyszczenia wykładzin podłogowych, obić materiałowych, zasłon i tapicerek Vivenso może być wykorzystany również do czyszczenia innych elementów wyposażenia w domu. Kurz znajduje się na oknach, płytkach, roślinach i przedmiotach dekoracyjnych różnego rodzaju. Rośliny ozdobne o dużych liściach szybko pokrywają się warstwą kurzu. Nie dość, że nie wygląda to ładnie, to kurz ogranicza fotosyntezę, która jest tak bardzo ważna dla roślin.

Dzięki dużej ilości różnych akcesoriów i możliwości płynnej regulacji mocy odkurzacz wodny może być wykorzystany do różnych zadań. Długa rura i wąż umożliwiają odkurzanie nawet na szafach bez konieczności podnoszenia odkurzacza. Wyposażenie odkurzacza Vivenso można poszerzać o zestawy akcesoriów specjalnych takich jak na przykład zestaw do czyszczenia na mokro, który zawiera wyposażenie do czyszczenia okien oraz odplamiacz.

Pomimo iż dużo odkurzaczy wodnych obiecuje czyste powietrze w pomieszczeniu, konsument nie powinien polegać tylko na danych producenta. Dla Vivenso ważne jest, że jego wysoka zdolność zatrzymywania kurzu została potwierdzona także przez renomowane laboratorium badawcze Arguk. Również Centrum Medycyny Prewencyjnej w Bad Kissingen potwierdza prewencyjne właściwości odkurzacza wodnego Vivenso, które przyczyniają się do skutecznej profilaktyki zdrowotnej.

Liczba alergików w Polsce ciągle wzrasta.

Sporo osób reaguje alergicznie na kurz w domu. Pojawiają się u nich objawy wysypki, kichanie i trudności z oddychaniem. Reakcje alergiczne jednak nie są spowodowane bezpośrednio kurzem w domach, lecz głównie odchodami roztoczy. Alergicy reagują na białka w nich zawarte reakcją obronną układu odpornościowego.

Roztocza lubią ciepłe i wilgotne środowisko, rozwijając się przede wszystkim w tekstyliach lub żywiąc się obumarłymi komórkami skóry. Dlatego często można je spotkać zwłaszcza w pokojach gościnnych, np. na sofach czy fotelach i sypialniach, np. w materacach. Kiedy materiały takie jak firanki, koce, tapicerki poruszają się lub porusza nimi wiatr, alergeny wydzielane przez roztocza przedostają się do pomieszczenia.

Szacuje się, że co dziesiąty Polak cierpi na alergię wywołaną kurzem w domu. Z tego powodu ten rodzaj alergii klasyfikowany jest do najczęstszych rodzai alergii w ogóle. Uczulenie na kurz przypomina swoimi objawami katar sienny, który też jest bardzo rozpowszechniony i występuje sezonowo. Rodzaj i intensywność objawów zależy od rodzaju pyłu i warunków klimatycznych. W porównaniu z alergią na kurz dwa razy więcej osób reaguje alergicznie na pyłki roślin. Przy czym alergia na pyłki jest najczęstszą przyczyną problemów z drogami oddechowymi. Objawy są podobne do kataru. Do najczęstszych problemów zaliczamy kichanie, swędzenie i zaczerwienienie spojówek. Mimo iż alergie na pyłki występują sezonowo, to potrafią nam utrudniać życie całymi tygodniami czy nawet miesiącami. Szczególnie więc dla tych osób odkurzacz wodny może stanowić doskonałe rozwiązanie, ponieważ potrafi w możliwie najlepszy sposób uwolnić powietrze od alergenów.

W wielu domach znajdują się zwierzęta takie jak psy lub koty.

Miłośnicy zwierząt mogą być niestety uczuleni na sierść. W zależności od gatunku zwierzęta domowe mogą tracić znaczną ilość sierści. Odkurzacz wodny jest więc świetnym rozwiązaniem również dla właścicieli zwierząt, ponieważ oczyszcza powietrze, skutecznie usuwa sierść i nieprzyjemne zapachy.

Wg statystyk przynajmniej jeden członek rodziny cierpi na różnego rodzaju uczulenia, dlatego zalety odkurzacza wodnego mogą okazać się pomocne. W odróżnieniu od innych odkurzaczy wodnych Vivenso nie potrzebuje filtrów suchych. Dzięki wielostopniowemu systemowi opartemu na  separatorze nie trzeba filtrów silnika, wylotu powietrza ani filtrów HEPA.

Każdy odkurzacz wodny oferuje kilka poziomów mocy. Oprócz tego dużo odkurzaczy wodnych posiada płynną regulację. W przypadku Vivenso dwustopniowy separator dba o to, by zdecydowana większość cząsteczek kurzu została związana w wodzie i tam pozostała. Specjalna konstrukcja separatora ze skośnie ustawionymi lamelkami zapewnia dokładne oczyszczanie powietrza. Przyjemnym efektem dodatkowym wynikającym z użycia odkurzacza wodnego Vivenso jest jednoczesne neutralizacja nieprzyjemnych zapachów. Dlatego odkurzacz ten może być używany również w kuchni albo w innych pomieszczeniach komercyjnych.

Warto również wiedzieć