Jakie istnieją rodzaje odkurzaczy wodnych?

Bogate wyposażenie i praktyczne nasadki sprawiają, że wielofunkcyjny odkurzacz wodny Vivenso jest lubiany przez wielu użytkowników.  

Urządzenie Vivenso może być wykorzystywane do wielu zadań. Odkurzacz wodny jest niezbędną pomocą nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych. Często wykorzystywany jest również do czyszczenia pojazdów. W wielu przedsiębiorstwach i na targach odkurzacze wodne wykorzystywane są dlatego, że dzięki stałej wydajności i solidnej konstrukcji są bardzo niezawodne. A przyłącze wody jest do dyspozycji niemal wszędzie, także w warsztatach i biurach.

Z tego powodu napełnianie i opróżnianie urządzenia w tych miejscach zazwyczaj nie stanowi problemu. Mając odkurzacz wodny nie przytrafi Ci się nieprzyjemna sytuacja, kiedy zapełnił się worek do odkurzacza, a Ty na dodatek nie masz ani jednego w zapasie. W odkurzaczach wodnych siła ssania przez cały czas ich pracy pozostaje na wysokim niezmienionym poziomie niezależnie od stopnia zanieczyszczenia wody. 

Odkurzacze cyklonowe nie potrzebują worków na kurz, ponieważ wykorzystują nowoczesną technologię pozwalającą im zbierać zanieczyszczenia do zbiornika, gdzie w wyniku ruchu wirowego osadzają się na jego ściankach. Odkurzacze te charakteryzują się dobrą efektywnością pracy, jednak jak wszystkie urządzenia działające metodą suchą nie nadają się do oczyszczania powietrza i nie posiadają możliwości odkurzaczy z filtrem wodnym. Kurz w odkurzaczu cyklonowym nie wiąże się, jest tylko luźno gromadzony w zbiorniku. Dlatego użytkownik przy opróżnianiu pojemnika może ponownie mieć styczność z kurzem i zabrudzeniami, które będąc suche mogą wzbijać się w powietrze i trafiać do płuc.

Warto również wiedzieć