Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu odkurzacza wodnego?

Zalety wydajnego i solidnego odkurzacza są znane w przemyśle od lat.

Zakłady produkcyjne i przedsiębiorstwa specjalizujące się w sprzątaniu korzystają z mocnych odkurzaczy, ponieważ są one w stanie zbierać kurz, brud i większe elementy, a także wilgoć. Urządzenia te często są jednak znacznie cięższe i głośniejsze niż odkurzacze wodne przeznaczone do użytku domowego. Dopiero w ostatnich latach udało się połączyć konstrukcyjne zalety odkurzaczy wodnych z wymaganiami dotyczącymi obsługi, funkcjonowania i ich wyposażenia, jakie użytkownicy stawiali przed odkurzaczem wodnym wykorzystywanym do domowego użytku.

W przemyśle odkurzacze pracują od lat i często nawet po osiem godzin dziennie. Niektóre ich elementy konstrukcyjne zostały przejęte do odkurzaczy konsumenckich takich jak odkurzacz wodny Vivenso. Odkurzacze stosowane w przemyśle pracują metodą na sucho i na mokro, zbierając zarówno kurz, jak również wilgoć i płyny. Te urządzenia są w stanie przechowywać dużą ilość płynów w oddzielnym zbiorniku. Jednak odkurzacze przemysłowe przeznaczone do sprzątania dużych powierzchni nie spełniają wymagań przeciętnego konsumenta. Ponadto odkurzacze przemysłowe pracują jak zwykłe odkurzacze, mają jednak zdolność odseparowania zassanych ciał stałych od cieczy, przechowując je w oddzielnych zbiornikach. Do pracy wykorzystują worki lub też przechwycony brud zatrzymują w zbiornikach.

Odkurzacze wodne do użytku domowego mają różne wzornictwo, różne klasy wydajności i mogą mieć także różne zestawy akcesoriów. Kupujący powinien kierować się przede wszystkim wysoką jakością. Tanie urządzenia posiadają szereg wad, które użytkownik może negatywnie odczuwać podczas każdorazowej pracy tymże urządzeniem. Wiodący producenci oferują wysoką jakość we wszystkich obszarach. Klienci, którzy decydują się na jakość i stawiają zdrowie rodziny ponad innymi wartościami konsumpcyjnymi, postrzegają zakup odkurzacza wodnego od znanego producenta jako długoterminową inwestycję, która opłaca się ze względu na podniesienie poziomu jakości życia.

Przy zakupie odkurzacza wodnego zwróć uwagę, by posiadał solidną konstrukcję.

Powinien być wykonany z tworzywa sztucznego odpornego na uderzenia i bez problemów radzić sobie z lekkimi uderzeniami podczas manewrowania. Możemy polecić urządzenia renomowanych producentów, w przypadku których zarówno sama konstrukcja, jak i technologia wykonania stoją na wysokim poziomie. Te urządzenia różnią się od odkurzaczy wodnych tanio produkowanych w innych krajach, które następnie są sprzedawane w Europie pod znakiem firmowych poszczególnych marek. 

Ze względów bezpieczeństwa powinniśmy wybierać raczej produkty dobrej jakości. Odkurzacz wodny Vivenso spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa, posiada też certyfikat dopuszczający do pracy. Ze względu na fakt, że urządzenie napełniane jest wodą, odpowiedzialni producenci tacy jak PRO-AQUA kładą duży nacisk na izolację i zabezpieczenia przed porażeniem prądem elektrycznym. Dlatego ten, kto kupi Vivenso, nie musi się obawiać, że podczas opróżniania lub napełnienia zbiornika odkurzacza rozleje się woda.

Niezmiernie ważna jest również zdolność pracy ze stałą mocą. Także opróżnienie i napełnienie zbiornika nie powinno wymagać od użytkownika dużego wysiłku. Ergonomiczne elementy sterujące i adaptery umożliwiają łatwe złożenie wszystkich części.

Pomimo iż wielu producentów odkurzaczy wodnych obiecuje czyste powietrze w pomieszczeniu, użytkownik nie powinien kierować się tylko danymi producenta. Za odkurzaczem Vivenso przemawia fakt, iż jego wysoka zdolność do wychwytywania kurzu została także potwierdzona przez renomowane i niezależne Laboratorium Środowiskowe ARGUK. Również Centrum Medycyny Prewencyjnej w Bad Kissingen potwierdza prewencyjne właściwości odkurzacza wodnego Vivenso przyczyniającego się do skutecznej profilaktyki zdrowotnej.

Wiele osób myli odkurzacz wodny z odkurzaczem pracującym na mokro i stosowanym głównie jako odkurzacz przemysłowy.

Nawet gdyby większość zalet tych profesjonalnych urządzeń zastosowano w odkurzaczu wodnym przeznaczonym do użytku domowego, to i tak domowe odkurzacze wodne różniłyby się od przemysłowych. Odkurzacze wodne takie jak Vivenso są znacznie cichsze, lżejsze i łatwo można nimi manewrować. Najistotniejsza różnica polega na tym, że zassane i zanieczyszczone powietrze jest filtrowane przez wodę, w której jednocześnie pozostają wszelkie zabrudzenia. Odkurzacze wodne tak samo jak odkurzacze tradycyjne mają zdolność wychwytywania i zatrzymywania zarówno suchych, jak i mokrych substancji.

Zabrudzenia i kurz w większości urządzeń przemysłowych są natomiast przechwytywane sposobem konwencjonalnym, czyli do worków lub zbiorników. Innowacyjne odkurzacze wodne takie jak Vivenso w odróżnieniu od odkurzaczy tradycyjnych gromadzą zanieczyszczenia w zbiorniku na wodę, separator odwirowuje wilgoć z powietrza, które następnie czyste i świeże wraca do  pomieszczenia. Nawet najmniejsze cząstki kurzu wiązane są przez wodę, nie mogąc z powrotem przedostać się do powietrza w pomieszczeniu. Odkurzacze wodne dbają o zdrowie, bowiem pochłaniają także szkodliwe opary z tworzyw sztucznych znajdujące się w powietrzu, wiążąc je w wodzie.

Odkurzacze wodne dobrej jakości często wydają się na pierwszy rzut oka droższe niż odkurzacze, które można kupić w sklepie lub internecie i działające sposobem tradycyjnym.

Porównując całkowite koszty zakupu należy także wziąć pod uwagę koszty eksploatacji. Worki do odkurzaczy, koszty energii elektrycznej i wreszcie konsekwencje spowodowane w wyniku obciążenia dróg oddechowych – to są czynniki, które powinniśmy uwzględnić, wybierając odkurzacz wodny. Ponadto nie do przecenienia są korzyści, jeśli chodzi o spokój, energię i zdrowie, które Państwo zyskują dzięki czystemu powietrzu w pomieszczeniach, choćby takich jak sypialnia czy pokój dziecka.

Odkurzacze wodne wykorzystują element naturalny, wodę, która w Polsce jest łatwo dostępna i cechuje ją wysoka jakość. Ponadto używanie odkurzacza wodnego można polecić nawet ze względów ochrony środowiska naturalnego, ponieważ wystarczy wylać brudną wodę do toalety. Wszystkie szkodliwe substancje zawarte w zanieczyszczonej wodzie są wraz ze ściekami odprowadzane do kanalizacji, a następnie do efektywnego systemu filtracyjny oczyszczalni ścieków.

W porównaniu z tym systemem worki na kurz trafiają na składowisko odpadów lub do spalarni śmieci. W obu przypadkach powoduje to niepotrzebne obciążenie dla środowiska. Zanieczyszczenia, które są uwalniane w spalarni, są wprawdzie wychwytywane przez systemem filtrów zakładu przemysłowego, jednak po spaleniu powstaje nowy, niebezpieczny odpad, którego likwidacja obciąża środowisko.

Dzięki wysokiej i stałej wydajności pracy, którą oferuje odkurzacz wodny, rzadko zdarza się, by musiał pracować z maksymalną mocą. Większość energii elektrycznej w Polsce ciągle produkowana jest w elektrowniach, opartych o paliwa kopalne takie jak węgiel brunatny lub kamienny. Dużo standardowych odkurzaczy ma pobór mocy do 1500 watów. Nie tylko jest to marnotrawstwo pod względem wykorzystania surowców naturalnych, lecz dodatkowo w gospodarstwach o słabych sieciach, które często są jeszcze w starych budynkach, może dojść do przeciążenia i odłączenia od sieci.

Dużą zaletą odkurzaczy wodnych Vivenso, którą ich użytkownicy na pewno docenią, jest podniesienie poziomu jakości życia. Regularne korzystanie z opcji oczyszczania powietrza w odkurzaczu wodnym przyczynia się do udrożnienia dróg oddechowych. Badania naukowe w ostatnich latach dowiodły, jak szkodliwe mogą być drobne cząsteczki kurzu, gdy przedostają się do naszego organizmu.

Z tego powodu więc standardowe odkurzacze są nieustannym źródłem problemów, ponieważ w workach gromadzi się duża ilość kurzu, z czego drobny pył może w dużej części ponownie przedostawać się do pomieszczenia. Dlatego odkurzacze wodne są najlepszym rozwiązaniem. Nie służą tylko do czyszczenia podłóg, tapicerek, dywanów czy kocy, lecz oczyszczają także powietrze w pomieszczeniu. Dla dobra rodziny wykonują dwa zadania w jednym. Odkurzacz wodny Vivenso przekona Cię szczególnie wysoką jakością wykonania i wydajnością. W uznaniu wysokich wyników otrzymał już kilka nagród.

Warto również wiedzieć