Praca z odkurzaczem wodnym Vivenso

Przed rozpoczęciem sprzątania polecamy krótkie oczyszczanie powietrza.

W tym celu włączamy odkurzacz wodny bez węża i pozostawiamy go uruchomionego według uznania do czasu uzyskania lepszej jakości powietrza. Dodając kilka kropli olejków eterycznych możemy wypełnić powietrze przyjemnych zapachem. Zalety Vivenso jako urządzenia do oczyszczania powietrza docenimy zwłaszcza w miejscach, gdzie występuje zarówno zanieczyszczenie powietrza szkodliwe dla zdrowia, lecz także powstają nieprzyjemne zapachy. Tam, gdzie powietrze jest przepełnione dymem papierosowym albo gdzie trzeba pozbyć się zapachu z kuchni, odkurzacz wodny szybko zapewni przyjemny klimat.

Przed uruchomieniem sprzętu w celu oczyszczania powietrza zbiornik powinien zostać napełniony wodą do wielkości ok. 3 litrów. Ponieważ woda pełni tutaj tylko funkcję czyszczącą, nie krąży wewnątrz urządzenia, tak jak w przypadku pralki lub zmywarki, nie trzeba jej więc w żaden sposób uzdatniać. Nie jest konieczne dodawanie środka zmiękczającego, co zwiększyłoby tylko koszty eksploatacji. Do prawidłowej pracy urządzenia wystarczy zwykła woda z kranu. Obojętna jest jej twardość, odkurzacz może też pracować z wodą destylowaną. 

Odkurzacze wodne często używane są w dużych pomieszczeniach, gdzie wymagana jest wysoka mobilność. Kabel zasilający odkurzacza wodnego Vivenso ma 7 metrów długości, co umożliwia czyszczenie sąsiednich pomieszczeń bez konieczności przełączania wtyczki z gniazdka do gniazdka. Długi na ok. 2,5 m wąż w połączeniu z przedłużaną rurą teleskopową ułatwiają pracę odkurzaczem w trudno dostępnych miejscach. Ze względu na zasięg ponad 10 m można odkurzać nawet duże pokoje bez konieczności podłączania przedłużacza.

Niektóre odkurzacze posiadają turboszczotkę, która służy jest do dogłębnego czyszczenia dywanów.

Turboszczotka posiada własny niezależny silnik i mogą ją Państwo zamówić do swojego Vivenso jako wyposażenie dodatkowe. Odkurzacze Vivenso posiadają bezpośrednie gniazdko do podłączenia turboszczotki, a system automatycznie skonfiguruje właściwy tryb pracy. Turboszczotka została wyposażona w niezależny silnik elektryczny o mocy 150 Watt, co zapewnia szczególnie dokładne czyszczenie. Turboszczotka łatwo daje się prowadzić i manewrować po podłożu. 

Dzięki światłom LED umieszczonym w przedniej części turboszczotki użytkownik może odkurzać nawet ciemne fragmenty podłoża, przez co odkurzanie staje się dużo prostsze. Do odkurzacza Vivenso można także zamówić turboszczotkę z trochę niższą mocą bez oświetlenia. 

Również czyszczenie zapchanego odpływu stanie się prostą sprawą, bowiem odkurzacz wodny Vivenso można wykorzystać jako niewielką maszynę pneumatyczną, która udrożni odpływ bez użycia chemikaliów.

Funkcja pakowania próżniowego przydatna jest wtedy, kiedy, np. zależy nam, by zapakowane ubrania sezonowe zajmowały w garderobie jak najmniej miejsca.

Czyszczenie urządzenia w przypadku odkurzacza Vivenso jest również proste. Dzięki modułowej konstrukcji system można rozłożyć na poszczególne części i wytrzeć. Tutaj projektanci urządzenia pomyśleli o wszystkim, biorąc pod uwagę fakt, że odkurzacz wodny po rozłożeniu i przechowywaniu może zawierać resztki wilgoci. Opatentowana funkcja DRYLOCK sprawia, że po pracy wszystkie elementy pozostaną suche i nie dojdzie do tworzenia pleśni.

Warto przeczytać: