Zalety i zakres wykorzystania

Duża zaleta odkurzaczy wodnych w porównaniu ze zwykłymi odkurzaczami polega na tym, że te innowacyjne urządzenia pracują ze stałą mocą.

W tradycyjnym odkurzaczu siła ssania stopniowo zmniejsza się wraz z napełniającym się workiem. Odkurzacz wodny natomiast nie traci mocy, ponieważ zastosowano w nim inne rozwiązania technologiczne. Oprócz tego zakup worków do odkurzaczy stanowi dodatkowy koszt eksploatacyjny, który z biegiem czasu staje się czynnikiem obciążającym budżet. W odkurzaczach wodnych wystarczy tylko zmieniać wodę, a ze względu na znikomą jej ilość potrzebną do pracy, jest to ledwo zauważalna pozycja kosztowa.

Plusem odkurzaczy wodnych w porównaniu ze zwykłymi odkurzaczami jest też aspekt higieniczny. Zdarza się, że brud w worku odkurzacza leży w nim tygodniami, a nawet miesiącami!. Worek zawiera mieszaninę substancji organicznych i nieorganicznych, która może być przyczyną nieprzyjemnego zapachu i oparów szkodliwych dla zdrowia. Odkurzacz wodny ma też i tę zaletę, że jeśli przypadkowo odkurzymy cenne drobiazgi, np. takie ja biżuteria, to łatwo je wydobyć ze zbiornika z wodą. Wystarczy przelać wodę przez cedzak. Natomiast w przypadku klasycznego odkurzacza, jeśli przyszłoby nam wyszukać nasze skarby z worka pełnego kurzu i innych nieprzyjemnych zanieczyszczeń, to z pewnością nie bylibyśmy tym zachwyceni.

Odkurzacz wodny taki jak Vivenso to urządzenie wielofunkcyjne, które można wykorzystać do wielu prac w domu, w biurze, centrach handlowych lub podczas sprzątania samochodu. To pożyteczne urządzenie czyszczące można doposażyć w mnóstwo akcesoriów umożliwiających szybkie mycie okien, jak również nawilżanie roślin domowych. Vivenso odświeża powietrze w przestrzeni, usuwa plamy, czyści tapicerki, podłogi i usuwa niechcianą sierść zwierząt.

Odkurzacz wodny dostarczany jest z bogatym standardowym zestawem nasadek i akcesoriów.

Urządzenie Vivenso dostarczane jest z nasadką do szczelin, nasadką na tapicerki, końcówką do podłogi, ściereczką i środkiem pielęgnacyjnym. Jeśli wybierzesz zestaw Premium, otrzymasz również dodatkowe praktyczne nasadki przeznaczone do dokładnego i perfekcyjnego sprzątania. Kombinacja wszystkich nasadek umożliwia kompleksowe sprzątanie całego mieszkania. Nawet tak nielubiana czynność jak mycie okien może stać się przyjemnością, gdy skorzystasz z wygodnej końcówki do mycia szyb.

Z turboszczotką Vivenso można dokładnie sprzątać nawet po zmroku. Dzięki jasnym i odpornym na wibracje światłom LED znajdującym się w przedniej części turboszczotki, sprzątana powierzchnia jest doskonale doświetlona. Nawet cieniste zakątki pokoju nagle stają się dobrze widoczne. O ile prostsze staje się sprzątanie, gdy jasne światło turboszczotki wyłapie najdrobniejszy pyłek!

Kto po raz pierwszy odkurza odkurzaczem wodnym Vivenso, często jest zaskoczony, ile brudu i kurzu znajduje się na podłodze.

Najpóźniej podczas opróżniania zbiornika z wodą widać, jaką mocą dysponuje ten odkurzacz. Kurz usunięty z dywanów i innych powierzchni trafia do wody. Raz odkurzony brud nie nie przedostanie się ponownie do powietrza w pomieszczeniu, ponieważ dzięki swojej zaawansowanej technologii Vivenso zatrzymuje aż 99,9% kurzu, wiążąc go w wodzie.

Odkurzacze wodne mają ze względu na swoją konstrukcję nieco większą wagę niż odkurzacze tradycyjne. Niektóre modele mogą potrzebować też większej ilości wody do pracy. W efekcie wpływa to na wagę urządzenia. Warto nadmienić, iż z powodów ochrony środowiska pożądane byłoby oszczędniejsze zużycie wody. Np. w wielopoziomowych mieszkaniach czy domach wnosząc sprzęt po schodach może dać się nam we znaki każdy dodatkowy kilogram.

Pracę z odkurzaczem wodnym może też utrudniać nieodpowiednio wyważony środek ciężkości albo niewłaściwe rozmieszczenie kół. Jednak Vivenso potrzebuje tylko ok. 2-3 litrów wody, jest prosty w obsłudze a jego waga całkowita wynosi 7,3 kg. Odpowiada to lekkiemu bagażowi podręcznemu, który można wziąć do samolotu. Także konserwacja Vivenso nie jest trudna. Wystarczy go po użyciu zwyczajnie rozmontować i wyczyścić.

Wszechstronność odkurzacza wodnego Vivenso jest zdumiewająca!

W odróżnieniu od odkurzaczy wyposażonych w worki odkurzacze wodne ze względu na stałą moc ssania dbają o precyzyjne czyszczenie powierzchni. Odkurzaczem wodnym można wygodnie i efektywnie czyścić również zasłony, łóżka, rośliny i płytki. Niektóre modele, takie jak na przykład Vivenso, nadają się również do odsysania płynnych substancji.

Wszechstronność odkurzacza wodnego Vivenso jest zdumiewająca. Zwykłe odkurzacze zatrzymują kurz i brud, jednakże drobny pył przedostaje się wraz z ciepłym powietrzem do pomieszczenia i osiada ponownie na meblach. Aby temu zapobiec, niektórzy producenci odkurzaczy wodnych wykorzystują filtry HEPA mające wychwytywać nawet małe cząsteczki o wielkości poniżej 10 pm, redukując w ten sposób ilość kurzu ponownie przedostającego się do otoczenia. Jednak nawet filtry HEPA z biegiem czasu ulegają zapchaniu, trzeba je więc regularnie wymieniać, by zapobiec rozwijaniu się pleśni czy grzybów. Nowocześnie skonstruowane odkurzacze wodne, takie jak Vivenso, nie potrzebują żadnych dodatkowych filtrów, ponieważ wykorzystują do pracy bardzo skuteczne separatory, które wychwytują z powietrza nawet najdrobniejsze cząsteczki zanieczyszczeń, a następnie skutecznie je eliminują. 

Vivenso firmy Pro-Aqua różni się od innych odkurzaczy wodnych tym, że został skonstruowany i wyprodukowany w Niemczech. Produkty wykonane w fabryce Suhl w Turyngii wyróżnia ponadprzeciętnie wysoka jakość wykonania. Ponadto zanim  odkurzacze wodne Vivenso opuszczą fabrykę, poddawane są bardzo skrupulatnym procedurom jakościowym.

Do najważniejszych kryteriów branych pod uwagę przy zakupie odkurzacza wodnego należy sprawne funkcjonowanie i wysoka wydajność.

By mogli się Państwo jak najdłużej cieszyć urządzeniem, niezbędna jest wysoka jakość wykonania. Kolejnymi kryteriami, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie odkurzacza, są łatwość obsługi i ergonomiczny design. Klienci decydujący się na zakup odkurzacza wodnego wybierają nowoczesną technologię, ponieważ szukają urządzenia, które będzie jak najmniej uciążliwe dla osób z problemami alergicznymi. By odkurzacz wodny mógł skutecznie czyścić nawet mocno zabrudzone przestrzenie, musi być wyposażony w mocny silnik. Moc powinna być płynnie regulowana, by można ją było dostosować do aktualnych potrzeb. Nawet podczas pracy przy pełnym obciążeniu hałas nie powinien być dokuczliwy – praca z odkurzaczem staje się wówczas dla użytkownika czystą przyjemnością.

Wyrafinowana konstrukcja, którą charakteryzuje się odkurzacz wodny Vivenso, zapewnia jego łatwą obsługę, w tym czynności związane z przygotowaniem do pracy czy czyszczeniem. Vivenso składa się z trzech części: głowicy silnika, zbiornika na wodę i podwozia/podstawy. Ze względu na fakt, iż odkurzacz wykorzystuje do pracy wodę, wszystkie jego elementy są w pełni uszczelnione. Automatyczne zabezpieczenie zapobiega urazom użytkownika lub uszkodzeniu sprzętu w przypadku np. wycieku wody czy zalania odkurzacza.

Ta zaleta odkurzacza wodnego Vivenso może być szczególnie istotna dla rodzin z dziećmi lub które posiadają zwierzęta domowe. Byłoby idealnie, gdyby zbiornik na wodę miał składany uchwyt umożliwiający prostsze wyciągnięcie zbiornika i jego ponowne napełnienie. Jednak z biegiem czasu i ta czynność staje się prosta. Wszystkie uchwyty służące do złożenia poszczególnych części odkurzacza powinny dawać się łatwo otwierać i zamykać. Tutaj odkurzacz wodny Vivenso zdobywa punkty stabilnymi i ergonomicznie zaprojektowanymi uchwytami, które umożliwiają łatwy montaż i rozłożenie urządzenia nawet osobom nieobeznanym z jego obsługą. Wszystkie uchwyty otwierają się mechanicznie. Jedyny wyjątek stanowi separator, do którego odkręcenia, a następnie przykręcenia potrzebny jest specjalny klucz stanowiący element wyposażenia.

Podczas gdy inne odkurzacze wodne mogą wykorzystywać moc większą niż 1000 W, Vivenso ma do dyspozycji zaledwie 800 W i, co ciekawe, potrafi być skuteczniejszy od innych odkurzaczy wodnych. Gdzie tkwi sekret? Otóż bardzo efektywny silnik doskonale wykorzystuje możliwości zaawansowanych technologii. Projektanci pogodzili bowiem wysoką wydajność z energooszczędnością. Dlatego nie musisz martwić się o nadmiernie wysokie rachunki za prąd. Ekonomiczny silnik ma również i tę zaletę, iż podczas pracy z Vivenso mogą być podłączone do prądu także inne urządzenia, nawet energochłonne, bez obaw o przeciążenie sieci. Dobrze też wiedzieć, iż w większości przypadków do odkurzenia przeciętnie zabrudzonego dywanu wystarczy moc 500 W.

Warto również wiedzieć